E-mail marketing – czy wzrosła jego popularność w czasie pandemii?

E-mail marketing pozwala budować długotrwałe relacje z użytkownikami i zwiększać zyski. Warto z niego korzystać nie tylko w trakcie pandemii.

email marketing

Pandemia COVID-19 dość istotnie wpłynęła na naszą rzeczywistość i na funkcjonowanie niemal wszystkich branż. Niektóre, tak jak np. e-commerce, rozwijają się jak nigdy dotąd, dla innych jest to czas liczenia strat. Czasowe lockdowny, konieczność ograniczenia kontaktów twarzą w twarz, brak możliwości organizacji spotkań biznesowych w większym gronie, nie mówiąc już o organizacji i uczestnictwie w targach, szkoleniach czy eventach branżowych, zmusiły przedsiębiorców do szukania alternatywnych kanałów pozwalających na komunikowanie się i budowanie trwałych relacji z klientami. Ci, którzy dotychczas stawiali przede wszystkim na kontakty bezpośrednie, musieli odkryć na nowo narzędzia cyfrowe, takie jak np. e-mail marketing.

Dlaczego warto wykorzystywać e-mail marketing w swojej strategii (nie tylko podczas pandemii)

E-mail marketing jest formą komunikacji i sposobem nawiązywania relacji z klientami za pośrednictwem poczty elektronicznej. To jeden z kanałów, który zdecydowanie zyskał na popularności w trakcie pandemii. Trudno się dziwić, skoro wiele firm przeniosło swoją działalność do Internetu, a bezpośrednie kontakty z innymi ludźmi zostały mocno utrudnione. Warto pamiętać, że mailing ma ogromny potencjał, a e-maile nie służą jedynie do wysyłania powiadomień dotyczących statusu realizacji zamówienia. Dobrze przemyślana strategia e-mail marketingowa nie tylko pozwala utrzymywać kontakty z dotychczasowymi klientami. To również świetny sposób, dzięki któremu można docierać do nowych klientów, potencjalnie zainteresowanych naszymi usługami lub produktami. Dzięki regularnie wysyłanym i odpowiednio skonstruowanym wiadomościom można budować lojalność wśród klientów, angażować ich i zwiększać zyski.

strategia marketingu

Skuteczny mailing – o czym warto pamiętać?

Chociaż e-mail marketing pomaga sprzedawać, to nie każda wiadomość powinna mieć charakter czysto reklamowy. Newslettery można wykorzystać, aby edukować użytkowników i dostarczać im ciekawych informacji, dotyczących np. nowinek branżowych, nowych produktów dostępnych w sklepie czy promocji. Tworząc wiadomości, warto pamiętać o personalizacji, a także zadbać o atrakcyjną szatę graficzną i przejrzysty układ, który nie będzie zakłócał odbioru treści. Istotna jest regularność, jednak zbyt częste wysyłanie maili, które w dodatku nie wnoszą nic ciekawego, po prostu zirytuje odbiorców. Równie ważne jest to, aby newslettery dostawali tylko ci użytkownicy, którzy wyrazili taką chęć. Aby nakłonić ich do subskrypcji, można zaoferować coś w zamian, np. darmowy e-book lub rabat na zakupy.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178