Skąd wziąć grafikę na swoją stronę internetową?

Wysokiej jakości treści wizualne są niezbędnym elementem każdej strony www. Sprawdź, skąd wziąć grafikę na swoją stronę internetową.

skad wziac zdjecia na strone www

Właściwie dobrane zdjęcia oraz grafiki są niezbędnymi elementami każdej stronie internetowej. Zwracają uwagę odbiorcy, stanowią urozmaicenie i ilustrują tekst. Mogą służyć np. zaprezentowaniu produktu lub wywołaniu u odbiorców określonych emocji. Dzięki nim zawarte na stronie treści są po prostu bardziej atrakcyjne i bardziej przystępne dla klientów. Warto więc zadbać o wysokiej jakości treści wizualne. Skąd je wziąć?

Platformy ze zdjęciami stockowymi

Wystarczy wpisać w Google odpowiednią frazę, a w ułamku sekund, w zakładce „Grafika” wyświetlą się najróżniejsze ilustracje i zdjęcia. Jednak sam fakt, że coś znajduje się w Internecie, nie oznacza, że można z tego dowolnie korzystać. Materiały wizualne, jak i innego rodzaju treści, chronione są prawem autorskim. Jeśli nie chcemy narażać się na nieprzyjemne konsekwencje prawne, najlepiej korzystać ze sprawdzonych i legalnych źródeł, np. z platform stockowych. To zdecydowanie jeden z najbezpieczniejszych i najtańszych sposobów pozyskiwania zdjęć i grafik na strony internetowe. Warto wiedzieć, że obok płatnych banków ze zdjęciami istnieją również platformy, z których interesujące nas materiały wizualne możemy pobrać za darmo. Pobierając grafikę lub zdjęcie, zawsze należy sprawdzić warunki, na jakich można z nich korzystać (np. czy można je dowolnie edytować lub w jakiego rodzaju materiałach mogą być wykorzystywane).

platformy zdjecia stockowe

Własne materiały

Na platformach stockowych znajdują się miliony najróżniejszych plików graficznych, dlatego zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem na nich odpowiednich materiałów. Nie są one drogie, można je pozyskać bardzo łatwo i bardzo szybko. Jednak korzystanie z banków zdjęć ma również swoje wady – np. pobraną grafikę może wykorzystać również nasza konkurencja. Jeśli zależy nam na oryginalnych treściach wizualnych, które najlepiej będą oddawały charakter firmy, można stworzyć własne grafiki i zdjęcia – samemu lub zlecić to profesjonalistom. Popularne programy do tworzenia grafik online, takie jak popularna Canva, pozwalają w dość prosty sposób tworzyć treści wizualne z gotowych komponentów. Tego rodzaju aplikacje nie wymagają zaawansowanych umiejętności, jak np. Photoshop, ale raczej nie nadają się do tworzenia skomplikowanych materiałów. Ponadto warto pamiętać, że samodzielne projektowanie może być dość ryzykowne, jeśli o tworzeniu grafiki wiemy niewiele. Rozwiązaniem najbardziej dopasowanym do indywidualnych potrzeb danej firmy, ale droższym, jest zatrudnienie grafika lub zlecenie sesji zdjęciowej u fotografa. W ten sposób można pozyskać treści wyglądające profesjonalnie i unikalne w skali Internetu.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

16 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178