Minimalizm na stronie www może być kluczem do sukcesu

Proste, przejrzyste, estetyczne i funkcjonalne. Minimalistyczne strony internetowe mogą być kluczem do sukcesu.

minimalizm stron www

Stwierdzenie, że strona internetowa jest wizytówką firmy, może wydawać się oklepane, ale sporo  nim prawdy. Dobrze przemyślana i odpowiednio zaprojektowana potrafi zainteresować i zachęcić klientów do kupna produktu czy skorzystania z usługi. Wniosek jest prosty – projektując stronę internetową, trzeba myśleć przede wszystkim o użytkownikach. Wszystkie elementy powinny tworzyć spójną całość, łączącą funkcjonalność i atrakcyjność. Ważny jest prosty, przejrzysty interfejs, intuicyjna nawigacja, ale również strona graficzna. Jednym z ciekawszych, a zarazem bardzo popularnym trendem w projektowaniu stron internetowych jest minimalizm. Warto przyjrzeć mu się bliżej.

Czym jest minimalizm?

Minimalizm, jako nurt w sztukach plastycznych, przeciwstawia się prądom charakteryzującym się przepychem, bogactwem form i środków ekspresji, a najważniejszą zasadę minimalizmu można zamknąć w zdaniu mniej znaczy więcej. Charakteryzuje się prostotą, oszczędną stylistyką, brakiem akcentów dekoracyjnych, stonowaną kolorystyką i dbałością o detale. Minimalistyczna strona internetowa to przede wszystkim uproszczony interfejs, w którym nie ma miejsca na zbędne treści, odciągające uwagę użytkowników od tego, co naprawdę ważne. Każdy element powinien spełniać jakąś funkcję. Projektanci wykorzystują ograniczoną paletę kolorów (dwa lub trzy kolory, często można spotkać projekty, w których dominuje biel przeplatana elementami koloru przewodniego), umiejętnie operują tekstem, typografią i przestrzenią. Pusta, niezapełniona niczym przestrzeń pomaga zwrócić uwagę na ważne elementy i poprawia czytelność strony. Minimalistyczna strona to również zwięzły, konkretny przekaz.

czytelna strona internetowa

Dlaczego minimalistyczny projekt strony internetowej może być strzałem w dziesiątkę?

Żyjemy w kulturze nadmiaru. Natłok informacji i bodźców w dzisiejszym świecie sprawia, że częściej skłaniamy się ku projektom, które wywołują poczucie spokoju, a nawet bezruchu. Męczą nas krzykliwe kolory, wyskakujące zewsząd banery reklamowe i zbyt długie treści. Minimalizm to prostota i brak elementów, które rozpraszają uwagę użytkowników, a to z kolei dobry przepis na skuteczną komunikację i mniejszy wskaźnik odrzuceń. Poza tym funkcjonalne, przejrzyste i estetyczne strony internetowe są ponadczasowe – w odróżnieniu od różnych sezonowych trendów minimalizm nigdy nie wychodzi z mody. Minimalistyczne strony są eleganckie, a jednocześnie uniwersalne. Do tego dochodzi aspekt praktyczny. Witryny przepełnione różnymi elementami mogą wolniej się ładować, zniechęcając użytkowników do pozostania na nich. Problem właściwie nie istnieje w przypadku stron minimalistycznych, na których umieszcza się jedynie to, co jest naprawdę istotne.

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178