Czy pandemia zmieniła nasze wybory zakupowe w sieci?

Wybuch pandemii COVID-19 wpłynął na nasze decyzje zakupowe. Coraz chętniej robimy zakupy za pośrednictwem stron internetowych i aplikacji mobilnych.

pandemia zakupy onlineWybuch pandemii na początku roku zmienił dotychczasową rzeczywistość. COVID-19 i związane z rozprzestrzenianiem się wirusa obostrzenia zmieniły nasze nawyki i zachowania, a co za tym idzie zmieniły się również nasze wybory zakupowe. Dużsklea część handlu przeniosła się do świata wirtualnego. Sprzedawcy i producenci, którzy do tej pory nie zdecydowali się na podbój Internetu, powinni raz jeszcze przemyśleć swoją strategię – nawet jeśli pandemia ustąpi relatywnie niedługo, to nie można zbagatelizować faktu, że w niektórych przypadkach dotychczasowe nawyki konsumentów zmieniły się bezpowrotnie.

Pandemia a zachowania konsumentów

Lockdown i zamknięcie sklepów stacjonarnych zdecydowanie wpłynęło na to, jak robimy zakupy. Aż 20% Polaków przyznało, że podczas pandemii dokonało pierwszych zakupów online, przy czym co trzeci konsument deklaruje, że w przyszłości zamierza kupować w Internecie częściej niż dotychczas. Ciekawe dane znaleźć można w raporcie Nowa rzeczywistość: konsument w dobie COVID-19. Jak zmieniły się zwyczaje zakupowe Polaków w czasie koronawirusa? Według raportu podczas pandemii sklepom internetowym w Polsce przybyło 6% nowych klientów, którzy wcześniej w ogóle nie robili zakupów w sieci. Chociaż zakupy spożywcze nadal chętniej robimy w sklepach stacjonarnych, to w przypadku zakupów pozaspożywczych aż 71% konsumentów wskazało, że zrezygnowali z zakupów w sklepie stacjonarnym na rzecz zakupu za pośrednictwem strony internetowej, a 43% za pośrednictwem aplikacji mobilnej. 19% Polaków zadeklarowało, że wszystkich produktów pozaspożywczych dokonuje online.

sklepy internetowe najlepsze w czasie pandemii

Co dalej?

Nie można nie zauważyć, że wybuch pandemii wpłynął na obecne zachowania konsumenckie. Ciekawszy jednak wydaje się fakt, że według badań wykonanych na zlecenie firmy DS Smith sytuacja spowodowana przez COVID-19 będzie miała wpływ również na nasze decyzje zakupowe w przyszłości – większość Polaków deklaruje, że nie będzie zmieniać swoich nawyków zakupowych z okresu kwarantanny

zakupy przez internet

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez agencję Zymetria wynika, że jedynie 13% internautów nie kupuje w sieci. Dla producentów i osób prowadzące sklepy internetowe to duża szansa, a jednocześnie duże wyzwanie. Na pewno warto założyć lub zainwestować w rozbudowę  czy odświeżenie sklepu internetowego, jednak przy takiej konkurencji trzeba wiedzieć jak się wyróżnić i jak zatrzymać potencjalnych klientów. Strona internetowa musi być przejrzysta, a nawigacja po niej powinna być prosta i intuicyjna. Liczy się również atrakcyjna szata graficzna, responsywność strony, a także wysokiej jakości treści.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178