Strona dostosowana do konkretnej grupy wiekowej – czy warto?

Strona dostosowana do konkretnej grupy wiekowej – dlaczego warto przyjrzeć się bliżej teorii pokoleń i dostosować do niej działania marketingowe?

dopasowanie strony www do grupy wiekowej

Personalizacja to dzisiaj słowo-klucz, jeśli chodzi o tworzenie produktów, oferowanie usług i prowadzenie kampanii marketingowych. Chodzi o to, by działania skierowane były do konkretnej grupy – wiekowej, demograficznej, wyznającej podobne wartości, posługującej się jednakowym językiem i zachowującej się w podobny sposób. Nie inaczej mają się rzeczy, jeśli chodzi o stronę internetową, która jest przecież (a przynajmniej powinna być) ważnym narzędziem internetowym. Pytanie, czy warto stworzyć stronę dostosowaną do konkretnej grupy wiekowej, wydaje się więc retoryczne. O wiele lepiej zadać sobie pytanie, dlaczego jest to tak ważne i jaki może mieć wpływ na to, czy odniesiemy sukces.

Dlaczego personalizacja jest tak ważna?

Mogłoby się wydawać, że stworzenie witryny skierowanej tylko do określonej grupy, np. grupy wiekowej, nie jest działaniem korzystnym – przecież w ten sposób zmykamy się na innych klientów. Tylko pozornie. Warto tu przywołać doskonale wszystkim znanym przysłowie, że jeśli coś jest do wszystkiego, tak naprawdę jest do niczego. Personalizacja w marketingu jest dzisiaj na porządku dziennym. Jest wręcz koniecznością, a marketerzy i spece od reklamy doskonale wiedzą, że najskuteczniejszy przekaz to ten, który zbudowany jest w oparciu o rzetelny research na temat docelowej grupy odbiorców. Współcześni konsumenci są świadomi, wymagający i chcą być traktowani w indywidualny sposób. Nie kupują produktów lub usług dla wszystkich, oczekują, że oferta będzie dopasowana do ich potrzeb. Mówiąc w skrócie, jeżeli nasz przekaz trafi do klienta, będzie korespondował z wartościami, którymi się kieruje, istnieje znaczne większe prawdopodobieństwo, że będzie on skłonny podjąć decyzję zakupową.

personalizacja strony www

Na co zwrócić uwagę, tworząc stronę skierowaną do konkretnej grupy wiekowej?

Dane demograficzne, a więc właśnie m.in. wiek docelowej grupy klientów, jest jednym z podstawowych czynników, które należy brać pod uwagę przy personalizacji strony internetowej. Witryna promująca produkty lub usługi skierowane do trzydziestolatków nie może posługiwać się językiem i wartościami, które bliskie są nastolatkom – i na odwrót. Personalizacja komunikacji ze względu na wiek odbiorców znacznie ułatwia prowadzenie działań marketingowych, zarówno na poziomie planowanie, jak i wdrażania. Warto przy tym zapoznać się z teorią pokoleń. Specjaliści bacznie przyglądają się reprezentantom kolejnych generacji i jakie są między nimi różnice. Trzeba więc znać takie pojęcia jak baby boomers, generacja X, millenialsi /pokolenie Y, pokolenie Z i pokolenia Alfa. Wiedza na temat poszczególnych pokoleń może oznaczać większą efektywność działań marketingowych, a co za tym idzie – zwiększyć sprzedaż.

 

 

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

16 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178