Ile trwa stworzenie strony internetowej?

Ile twa stworzenie strony internetowej? Dużo zależy od stopnia skomplikowania witryny i komunikacji między klientem a wykonawcą.

ile trwa stworzenie strony internetowej

Tworzenie strony internetowej to dość złożony proces. Nad budowaniem strony pracują różni specjaliści, a w zależności od różnych czynników – od tego, jak skomplikowana ma być witryna, po to, jak przebiega współpraca z klientem – proces ten może trwać od kilku dni (najprostsze wersje, strony-wizytówki) do kilku tygodni (w przypadku rozbudowanych serwisów). Warto więc zastanowić się, jakie są nasze priorytety. Czy strona ma być przede wszystkim prosta i funkcjonalna, czy rozbudowana i oryginalna, czy zależy nam na czasie, czy możemy trochę poczekać, a w końcu – jaki mamy budżet. Im bardziej skomplikowana strona, tym trzeba jej poświęcić więcej czasu, co wiąże się ze wzrostem kosztów.

Strona internetowa – prosta czy rozbudowana?

Nie każdy, kto decyduje się na własną stronę www, potrzebuje rozbudowanego serwisu. Niekiedy wystarczy prosta, przejrzysta witryna – wizytówka działalności, pełniąca głównie rolę informacyjną. Jeśli zależy nam na tańszym rozwiązaniu i standardowej szacie graficznej, to rozwiązanie idealne dla nas. Nie będzie ona wymyślna i szczególnie oryginalna, za to na pewno będzie dobrze spełniać swoją funkcję, a jej cena nie będzie wygórowana. Stworzenia strony-wizytówki, przedstawiająca firmę i jej ofertę, zawierająca podstawowe informacje, trwa przeważnie kilka lub kilkanaście dni.

W przypadku bardziej rozbudowanych stron proces tworzenia może zająć kilka tygodni, przy czym około 30 dni to zazwyczaj optymalny czas na zrealizowanie projektu. Trzeba pamiętać, że dodatkowe elementy (np. grafika, animacje) będą podnosić cenę i mogą wydłużyć czas realizacji. Praca nad witryną może przebiegać znacznie sprawniej, jeśli klient ma już przygotowane materiały – grafikę typu logo firmowe, treści, zdjęcia czy pliki do pobrania ze strony.

Proces tworzenia strony

Przed przystąpieniem do realizacji konieczny jest dobry research i zaplanowanie kolejnych etapów. Dopiero po określeniu celów i potrzeb klienta do pracy mogą zabrać się projektanci i webdesignerzy. Następnym etapem jest kodowanie, podczas którego tworzy się rzeczywistą stronę na podstawie projektów. Ostatnie punkty to testowanie i w końcu wdrożenie strony.

Dobra strona internetowa musi być przede wszystkim funkcjonalna, intuicyjna, przemyślana, przyjazna użytkownikom i w pełni responsywna. Responsywność jest bardzo ważna, ponieważ, jak pokazują statystyki, coraz częściej korzystamy z urządzeń mobilnych. Warto pamiętać, że użytkownicy nie lubią stron, które długo się wczytują, za to lubią wszelkie udogodnienia, dlatego warto podłączyć stronę z wtyczkami do kanałów w mediach społecznościowych. Przy tworzeniu strony kluczowa jest dobra współpraca na linii klient – wykonawca. Przy jasno określonych celach ze strony klienta i sprawnej komunikacji prace przebiegają szybciej. Warto jednak wykazać się cierpliwością – jeśli na etapie realizacji dopracowany zostanie każdy szczegół, strona będzie odpowiednio zoptymalizowana i po prostu lepsza.

 

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

16 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178