Blog czy firmowa strona www? Co jest lepsze?

Zastanawiasz się, co lepsze - blog czy firmowa strona www? Sprawdź, dlaczego warto prowadzić blog promujący stronę firmową.

blog na stronie internetowej

Jeśli prowadzisz biznes, strona internetowa to po prostu "must have", bez względu na to, w jakiej branży działasz. Jeżeli natomiast jesteś dobrym obserwatorem, być może zauważyłeś, że w sieci pojawia się coraz więcej blogów firmowych. Czy warto prowadzić taki blog? A może lepiej zrezygnować z firmowej strony internetowej właśnie na rzecz bloga? Rozwiejmy wątpliwości. Pytanie, co jest lepsze – blog firmowy czy strona www – to źle postawione pytanie. Należałoby raczej zapytać, dlaczego warto prowadzić firmowy blog?

Blog a strona

Wiadomo – strona www to wizytówka Twojego biznesu. Dzięki stronie potencjalni klienci mogą dowiedzieć się więcej o oferowanych przez Ciebie produktach lub usługach, zapoznać się z Twoim portfolio i cennikiem, dowiedzieć się więcej o firmie i jej historii, czy w końcu skontaktować się z Tobą. Blog to przestrzeń o zupełnie innym charakterze. Zamieszczając ciekawe wpisy, na tematy, które interesują czytelników, możesz dać się poznać jako ekspert w danej branży. Dobry blog to cenne źródło wiedzy dla użytkowników, którzy zastanawiają się, czy skorzystać z Twojej oferty.

Dlaczego warto prowadzić firmowy blog?

Pozycjonowanie

marketing strona www

Blogi są świetnym narzędziem, jeśli chodzi o pozycjonowanie. Google lubi strony, które są często aktualizowane – i nie chodzi tutaj o kosmetyczne zmiany, ale o regularne zamieszczanie unikalnych treści. Jeśli do tego zadbasz o odpowiednie słowa kluczowe i inne elementy, które pozytywnie wpływają na SEO, jest naprawdę spora szansa, że Twoja strona zacznie osiągać wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Lepsza widoczność to  większa szansa na pozyskanie nowych klientów. Blog daje również możliwość budowania tzw. długiego ogona. Bardzo często użytkownicy wpisują dłuższe, kilkuwyrazowe frazy, np. „gdzie wybrać się z rodziną na weekend” zamiast „rodzinny weekend”.

Pozytywny wpływ na wizerunek marki

Prowadząc blog, poruszając tematy, które frapują użytkowników, zamieszczając różne ciekawostki i pomagając czytelnikom w rozwiązywaniu problemów, dajesz swoim czytelnikom sygnał, że naprawdę znasz się na tym, co robisz, a to, co robisz, robisz z pasją. Stajesz się godnym zaufania ekspertem. Ma to ogromny wpływ na odbiór Twojej marki. Pamiętaj, że potencjalni klienci chcą znaleźć prawdziwego fachowca, kogoś wiarygodnego, kto jest ekspertem w danej branży.

blog o jedzeniu

Budowanie relacji z klientami

Kolejnym ważnym aspektem prowadzenia bloga jest możliwość interakcji z użytkownikami i budowanie z nimi trwałych relacji. Zachęcaj czytelników do komentowania, odpowiadaj na ich pytania. Chyba nie ma wątpliwości, że firmowy blog to doskonała reklama i same zalety. Co więcej – blog można połączyć z promocją w mediach społecznościowych. Posty na kanałach społecznościowych możesz wzbogacić o informacje o nowych wpisach na blogu.

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

16 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178