Sposoby na promowanie bloga w sieci

Prowadzenie bloga firmowego jest świetną formą marketingu. Dzięki przemyślanym wpisom można trafić do odbiorców, którzy zainteresowani są danymi produktami i usługami, i zdobyć zaufanie potencjalnych klientów. Brzmi świetnie, ale co zrobić, jeśli ruch na blogu jest marny? Jak przyciągnąć czytelników? Co zrobić, by nasze wpisy cieszyły się zainteresowaniem? Czy są skuteczne sposoby – a jeśli tak, to jakie – na promowanie bloga w sieci?

promowanie bloga w sieci

Jak skutecznie wypromować bloga w sieci?

Przede wszystkim treść

Żadne działania promocyjne nie będą miały sensu, jeżeli na blogu będziesz umieszczać niskiej jakości wpisy. Artykuły muszą być dobrze przygotowane – zarówno pod względem merytorycznym, jak i językowym. Daj się poznać jako ekspert w swojej branży. Tylko tak możesz zdobyć zaufanie czytelników. Ciekawe, rzetelne i angażujące wpisy to klucz do sukcesu i spora szansa na to, że użytkownicy będą chętnie dzielić się nimi między sobą (np. udostępniając link do artykułu w mediach społecznościowych).

treści na blogu

Dobre treści do podstawa sukcesu każdego bloga tematycznego.

 

Kontakt z czytelnikami

Jeśli chcesz zbudować grono zaangażowanych odbiorców, również musisz wykazać zaangażowanie. Bloga firmowego nie piszesz dla siebie – najważniejsi są czytelnicy. Buduj z nimi relacje, zadawaj pytania, prowokuj do dyskusji, zachęcaj do aktywności i pozostawiania komentarzy. Jednocześnie pamiętaj, żeby odpowiadać na wszystkie zadane pytania i komentarze. Dobrym pomysłem jest również informowanie czytelników o tym, że na blogu pojawił się nowy wpis – umieszczenie formularza subskrypcji ułatwi Ci pozyskać kontakt do odbiorów.

Zadbaj o SEO

Nie zapominaj o zasadach SEO. Dzięki pozycjonowaniu czytelnikom będzie prościej trafić na Twój blog. Pomyśl tylko – użytkownicy, którzy szukają konkretnych treści, wpisują w wyszukiwarkę określone hasła. Im dalsza pozycja bloga w wynikach wyszukiwania, tym mniejsza szansa, że trafią na niego osoby, do których kierujesz treści. Używaj odpowiednich fraz kluczowych, pamiętaj o śródtytułach, zadbaj o dobre linkowanie wewnętrzne. Postaraj się również, aby wpis był atrakcyjny wizualnie – umieszczaj na blogu ilustracje czy infografiki.

video na blogu

Kontakt z użytkownikami możliwy jest na wiele sposób, także poprzez nagrywanie filmów wideo.

Media społecznościowe i nie tylko

Gdzie najlepiej promować firmowy blog? Oczywiście, w mediach społecznościowych. Platformy społecznościowe mają naprawdę ogromny potencjał – wykorzystaj go, dzieląc się nowymi wpisami na swoich kanałach. Również w tym przypadku dbaj o dobre relacje z czytelnikami. Przy promowaniu bloga mogą pomóc także wpisy gościnne. Do skutecznych sposobów można też zaliczyć udzielanie się na forach oraz w komentarzach na innych blogach – każdy komentarz czy wpis na forum, opatrzony linkiem na Twój blog, to szansa na pozyskanie nowych czytelników.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

16 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178