Jak wybrać nazwę domeny? Czy samą nazwą można przyciągnąć użytkowników?

Firmowa strona internetowa to podstawa – bez względu na to, jakie towary lub usługi oferujesz. Zaraz po decyzji o uruchomieniu strony pojawia się jeszcze jedna bardzo ważna kwestia – jak wybrać nazwę domeny? Czy ma to w ogóle jakiś wpływ na nasz biznes? No i czy samą nazwą można przyciągnąć użytkowników? 

adres strony www

Nazwa domeny ma wpływ na nasza biznes. Zastanów się zatem dobrze.

Domena – Twój adres w Internecie

Domena to po prostu unikalna nazwa strony internetowej. To właśnie tę nazwę będziesz umieszczać na materiałach reklamowych, a użytkownicy, którzy zechcą odwiedzić Twój serwis, będą wpisywać ją w pasek adresu. Już tylko te informacje powinny nakierować nas na to, jaka powinna być nazwa domeny. Dobrze, żeby była charakterystyczna, ale jednocześnie prosta i łatwa do zapamiętania. Adres zawierający ciąg niezwiązanych ze sobą znaków może być nieco trudny do odtworzenia dla przeciętnego użytkownika. Taka nazwa na pewno nie przyciągnie potencjalnych klientów, a wręcz odwrotnie – może ich zniechęcić do odwiedzenia Twojej strony. Nie decyduj się na nazwę domeny, tylko dlatego, że jest wolna. Twój adres internetowy powinien nawiązywać do działalności, którą prowadzisz. Raczej słabym pomysłem jest wybranie domeny mechanik-samochodowy.pl, jeżeli zajmujesz się sprzedażą wycieczek.

wybor domeny internetowej

Wybór nazwy domeny to bardzo ważny etap tworzenia wizerunku fimy w internecie.

O czym pamiętać, wybierając nazwę domeny?

Słowa kluczowe w adresie domeny nie mają dużego wpływu na uzyskiwanie wysokich pozycji w rankingu Google. Z tego powodu lepiej zdecydować się na unikalną nazwę – np. tożsamą z nazwą firmy. Ma to jeszcze jeden ważny aspekt, a mianowicie pomaga budować świadomość marki. Chociaż od jakiegoś czasu można rejestrować domeny ze znakami typowymi dla danego języka, to warto pamiętać, że zdecydowana większość internautów przyzwyczajona jest do tego, by nie stosować znaków diakrytycznych. Jeżeli nazwa domeny jest już zajęta, nie wybieraj takiej samej nazwy, w której wyrazy rozdzielone są myślnikami. O myślnikach łatwo zapomnieć, a wówczas potencjalny klient może trafić na stronę konkurencji. W ogóle lepiej wystrzegać się znaków rozdzielających poszczególnych wyrazów, ale jeżeli koniecznie musisz ich użyć, lepsze będą myślniki niż podkreślniki. Adres będzie bardziej czytelny, a roboty wyszukiwarek lepiej radzą sobie z myślnikami.

rozszerzenie domeny internetowej

Rozszerzenie domeny sugeruje tematykę i region działania firmy.

Rozszerzenie

Najpopularniejsze rozszerzenia wśród polskich witryn to .pl, .com, .com.pl. Jednocześnie witryny o takich rozszerzeniach cieszą się największym zaufaniem wśród internautów. Oczywiście, rozszerzeń jest znacznie więcej, jednak pamiętaj, że potencjalni klienci w pierwszej kolejności zapamiętają nazwę domeny. Im mniej popularna domena, tym trudniej ją zapamiętać, a to z kolei oznacza, że użytkownikowi trudniej będzie trafić na Twoją stronę.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

15 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178