Czym jest identyfikacja wizualna?

Identyfikacja wizualna to skuteczne narzędzie, umożliwiające budowanie świadomości marki. Jakie elementy składają się na system identyfikacji wizualnej?

Identyfikacja wizualna

drMożna nie znać terminu identyfikacja wizualna, ale na pewno każdy się z nią zetkną. Jest bardzo ważna, ponieważ pozwala na lepszą komunikację z rynkiem, buduje zaufanie i pozytywne skojarzenia, angażuje odbiorców, wpływa również na rozpoznawalność firmy. Identyfikacja wizualna jest kluczowa, jeśli chodzi o strategię promocyjną marki, i stanowi skuteczny sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji. No dobrze, ale czym właściwie jest identyfikacja wizualna i jak ją stworzyć, by spełniała swoje funkcje?  

identyfikacja wizualna marki

Logo to nie wszystko

Identyfikacja wizualna to skodyfikowany system symboli i zachowań, których głównym celem jest budowanie identyfikacji marki. Podstawowe elementy, służące do jej budowania, to m.in. kolory, typografia, symbole czy obrazy. Tworzenie identyfikacji wizualnej zaczyna się od zaprojektowania logo. Wiele małych, dopiero wchodzących na rynek firm zwykle na tym poprzestaje. Jednak, wraz z rozwojem marki, samo logo może nie być już wystarczające. Wypracowany system identyfikacji wizualnej umieszczany jest w tzw. księdze identyfikacji wizualnej. Księga identyfikacji wizualnej może być e-bookiem lub specjalną podstroną. Ważniejsza jest jednak jej treść. Zawiera ona informacje, na podstawie których graficy czy osoby zajmujące się PR, powinni tworzyć materiały marketingowe.

Co wchodzi w skład systemu identyfikacji wizualnej?

W księdze identyfikacji wizualnej znajdziemy zasady poprawnego posługiwania się poszczególnymi elementami systemu, w którego skład mogą wchodzić:

 • symbole firmy, takie jak logo, a także inne znaki i sygnatury
 • kolorystyka;
 • typografia;
 • druki firmowe (m.in. koperty, papier firmowy, teczki, wizytówki, faktury);
 • media społecznościowe;
 • drukowane materiały reklamowe (m.in. broszury, ulotki, foldery, plakaty);
 • audiowizualne formy prezentacji ofert;
 • opakowania firmowe (m.in. torby papierowe, pudełka, kartony, etykiety, reklamówki);
 • gadżety reklamowe (m.in. długopisy, koszulki, kubki, maskotki);
 • architektura i wystrój – zarówno budynków, wnętrz, jak i punktów sprzedaży;
 • identyfikatory i ubiór pracowników;
 • oznakowanie środków transportu;
 • informacja wizualna (m.in. szyldy, tablice informacyjne).

system identyfikacji wizualnej

Jak zbudować skuteczny system identyfikacji wizualnej?

Aby stworzyć system identyfikacji wizualnej, konieczne jest zdefiniowanie celów biznesowych i priorytetów firmy. Kierunek działania opracowuje się na podstawie szeregu różnych elementów, np. historii firmy, proponowanych produktów i usług czy przyjętej strategii marketingowej. Ogromny wpływ na to, jaka będzie identyfikacja wizualna, mają docelowi odbiorcy marki, ich potrzeby i oczekiwania. Zbudowanie spójnego i skutecznego systemu identyfikacji wizualnej przebiega na wielu płaszczyznach. Zadanie nie należy do najprostszych, dlatego zadanie warto zlecić je profesjonalistom.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

15 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178