Jak wybrać serwer na firmową stronę?

Serwer jest sercem każdej strony internetowej. Sprawdź, jakie są rodzaje serwerów i czym się kierować, wybierając serwer dla strony firmowej.

Strona, która wolno się ładuje zniechęca większość odwiedzających. W praktyce oznacza to, że pieniądze wydane na kampanie reklamowe w internecie idą na marne. Warto przy tym wiedzieć, że czas, po upływie którego wyświetla się strona, jest czynnikiem wpływającym na ocenę witryny przez Google. Prędkość ładowania zależy od kilku czynników, a jednym z kluczowych jest wybór odpowiedniego serwera. Ponadto dobry serwer powinien być niezawodny, wydajny, zapewniać stabilność strony i bezpieczeństwo danych, a także obsługiwać technologie, które wykorzystywane są na stronie. Co jeszcze powinieneś wiedzieć, zanim wybierzesz serwer dla swojej firmowej strony?

serwer na strone www

Do czego służy serwer?

Serwer to serce każdej strony. Jeśli jest nieodpowiedni trzeba się liczyć z różnymi niedogodnościami, np. mogą wystąpić problemy z dostępnością strony lub strona będzie się zawieszać przy wzmożonym ruchu, natomiast optymalnie dobrany pozwala na komfortowe korzystanie z serwisu. Serwer jest przestrzenią, w której znajdują się wszystkie dane i pliki strony, a także konta pocztowe. To właśnie z tego miejsca przeglądarka pobiera niezbędne informacje, które widoczne są na ekranie komputera lub urządzenia mobilnego. Dla większości użytkowników najważniejszymi elementami, decydującymi o wyborze serwera są jego cena oraz pojemność. Warto jednak zwrócić uwagę również na poziom obsługi technicznej. Lepiej wybrać serwer od sprawdzonej firmy, która, w razie awarii szybko usunie problem.

Rodzaje serwerów

Wyróżniamy trzy podstawowe typy serwerów – współdzielone, VPS i dedykowane. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, dlatego przed wyborem warto sprecyzować swoje oczekiwania.

Serwer współdzielony

Serwery współdzielone (hosting) to najpopularniejsza, a zarazem najprostsza i najtańsza opcja. Jak sama nazwa wskazuje, w ramach konta, użytkownik otrzymuje wydzieloną przestrzeń dyskową, a pozostałe zasoby dzieli z innymi użytkownikami. Za bezpieczeństwo danych odpowiada właściciel serwera. Serwer hostingowy istnieje tylko wirtualnie. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku mniejszych stron i sklepów internetowych. Do zalet serwerów współdzielonych na pewno można zaliczyć niewielką cenę. Decydując się na najtańszą opcję, trzeba jednak liczyć się z nieco słabszymi parametrami w porównaniu do serwerów dedykowanych lub VPS.

serwer vps

Serwer VPS

Serwery VPS to również przestrzeń współdzielona, jednak na mniejszą liczbę użytkowników, a każda strona jest tu od siebie oddzielona. Dostawca oferuje wirtualną przestrzeń dyskową oraz gwarantuje określone parametry serwera (m.in. pamięć RAM, procesor, prędkość). Cena za serwer VPS jest wyższa niż w przypadku hostingu, za to otrzymujemy możliwość samodzielnego administrowania. Dodatkowo VPS zapewnia gwarantowaną moc obliczeniową i znacznie lepsze parametry niż hosting.

Serwer dedykowany

Najbardziej wymagający użytkownicy oraz właściciele portali, które odwiedzane są przez tysiące użytkowników dziennie, powinni przemyśleć wybór serwera dedykowanego. W odróżnieniu od dwóch pierwszych opcji, serwer jest tutaj fizycznym urządzeniem, przechowywanym w centrach danych. Wybierając serwer dedykowany, uzyskujemy, za odpowiednią opłatą, prawie nieograniczoną przestrzeń dyskową, fachową obsługę serwisową oraz pewność, że nasze dane przechowywane są zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Niestety – decydując się na taki serwer, trzeba być przygotowanym na spory wydatek.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

15 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178