Jak zwiększyć ruch na blogu?

Prowadzisz blog? Przeczytaj, jak pisać wartościowe i angażujące treści, dzięki którym przyciągniesz uwagę internautów.

Prowadzisz blog? Sprawdź, jak zwiększyć ruch na stronie.

Uzyskanie jak największego ruchu na blogu nie należy do najłatwiejszych zadań. Każdego dnia w sieci pojawiają się coraz nowe blogi, które zasilają ogromną armię tych, które już istnieją. Konkurencja jest silna, ale nie ma co się załamywać. Warto natomiast wyciągnąć wnioski i zastanowić się, co sprawia, że niektóre blogi są chętnie odwiedzane i osiągnęły sukces. W dużej mierze jest to na pewno kwestia wartościowej zawartości i interesujących tekstów. Jednak trzeba jeszcze wiedzieć, w jaki sposób pisać, by blog zdobył popularność wśród internautów.  

jak promować bloga

Twórz ciekawe, wartościowe treści ...

Nie przyciągniesz uwagi czytelników, jeśli teksty na Twoim blogu będą najzwyczajniej nudne. Treść powinna być angażująca i odpowiadać potrzebom informacyjnym potencjalnych klientów. Pisz tak, aby czytelnik czuł, że nad tekstem pracował specjalista w danej dziedzinie. Używaj prostego, zrozumiałego języka, pisz zwięźle i konkretnie. Nie zapominaj o zasadach SEO. Zamieszczaj słowa kluczowe, które naprowadzą Twoich czytelników na oferowane przez Ciebie usługi lub produkty. Weź pod uwagę, że większość osób stara się omijać płatne reklamy stron. Bardziej wartościowe, z punktu widzenia użytkowników, są strony które naturalnie znajdują się wysoko w wynikach wyszukiwania. Dobry, angażujący blog może mieć duży wpływ na decyzje zakupowe potencjalnych klientów. Doświadczenie pokazuje, że połowa z nich przegląda artykuły (lub inne treści) zanim ostatecznie podejmie decyzję o zakupie czy skorzystaniu z usługi.

... w odpowiedni sposób

Wpis na blogu powinien być odpowiednio długi (i oczywiście merytoryczny). Z reguły im dłuższy tekst, tym większe prawdopodobieństwo, że osiągnie wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania Google. Tworząc treści, warto pamiętać o kilku zasadach. Bardzo ważny jest tytuł – optymalna liczba wyrazów w tytule waha się od 6 do 13. Długie teksty dzielimy na akapity o odpowiedniej długości, opatrując poszczególne akapity nagłówkami. Warto zwracać się bezpośrednio do czytelnika, używając zwrotu „Ty”. Uwagę czytelników przyciągają również wyliczenia i dodawanie myślników. Nie zapominaj o metatagach. Duże znaczenie ma również częstotliwość publikacji. Jeśli na Twoim blogu treści będą pokazywały się częściej niż trzy razy w tygodniu, jest spore prawdopodobieństwo, że uzyskasz prawie czterokrotnie więcej odwiedzin strony.

Liczy się nie tylko dobry tekst

Wykorzystuj grafiki i multimedia. W ten sposób wpis będzie bardziej atrakcyjny dla użytkowników. Nie zapominaj o interakcji z Twoimi czytelnikami. Reaguj na komentarze, dbaj o dobra komunikację. Korzystaj z różnych, dostępnych narzędzi do dystrybucji treści. Nie zapominaj o social mediach. Dzięki nim możesz naprawdę skutecznie promować stronę.

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

16 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178