Najpopularniejsze systemy CMS – Wordpress i Joomla

Dostępne na rynku systemy CMS służą do budowy i zarządzania strony www. Najpopularniejsze systemy CMS to Wordpress i Joomla, dlatego postanowiliśmy je nieco przybliżyć.

systemy cms wordpress joomla

Skrót CMS pochodzi od angielskiej nazwy Content Management System (System Zarządzania Treścią) i odnosi się do oprogramowania, które, najogólniej mówiąc, umożliwia stworzenie prostej strony internetowej bez umiejętności programistycznych. Dzięki intuicyjnemu panelowi administracyjnemu, użytkownicy mogą dowolnie zarządzać witryną. Systemy CMS są proste w obsłudze, a jednocześnie pozwalają na samodzielne modyfikowanie różnych treści, takich jak np. teksty, grafiki, zdjęcia, tabele, filmy czy dodawanie kolejnych podstron. Chociaż dają one sporo możliwości (np. dzięki wtyczkom wzbogacającym strony o dodatkowe funkcje), to jednak warto pamiętać, że systemy CMS mają pewne ograniczenia. O ile świetnie sprawdzą się przy mniej skomplikowanych projektach, o tyle mogą nie spełnić oczekiwań bardziej wymagających użytkowników.

Wordpress

Najpopularniejszy, zarówno w Polsce, jak i na świecie, a dla wielu bezkonkurencyjny system CMS to Wordpress. Jest prosty w obsłudze i nie wymaga znajomości języka programowania. Doskonale sprawdza się w przypadku mniej skomplikowanych stron www oraz blogów i na pewno stanowi ciekawe rozwiązanie dla osób stawiających swoje pierwsze kroki w tej dziedzinie. Niestety, w przypadku bardziej rozbudowanych serwisów może nie być wystarczający. Wordpress oferuje bogaty wybór darmowych szablonów graficznych i wielu funkcjonalnych wtyczek (darmowych i płatnych). Jednak jak wszystko ma również swoje wady. Strony oparte o ten system są podatne na ataki hakerskie, a dostępne bezpłatne szablony są do siebie podobne, więc gdy stworzymy ją sami, niestety będzie widać, że strona wygląda dość amatorsko i zbudowana "na gotowcu".

wordpress cms

Dlatego jeśli chcemy, mieć oryginalną i dopracowaną stronę dla swojej firmy, trzeba wykazać się obszerną wiedzą lub zlecić wykonanie doświadczonemu specjaliście, który stworzy nieszablonowy projekt graficzny. Tylko wtedy nasza strona będzie profesjonalna i wyjątkowa w swoim rodzaju, a przy okazji odpowiednio zabezpieczona przed nieautoryzowanym włamaniem. Ważne jest również dostosowanie strony do wymogów google oraz urządzeń mobilnych, a to już jest wyższy poziom zaawansowania. Reasumując, Wordpress to bardzo dobry system, na którym możemy budować i potem zarządzać stroną www.

Joomla

Wśród różnych systemów CMS Joomla znajduje się w ścisłej czołówce – jest drugim najpopularniejszym oprogramowaniem tego typu. Co prawda nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej, jednak trzeba przyznać, że panel administracyjny jest bardziej wymagający, a sam system jest nieco bardziej skomplikowany niż Wordpress. Wielu użytkowników podkreśla, że obsługa Joomla jest mniej intuicyjna, choć w internecie można znaleźć pomocne materiały edukacyjne. Samouczki czy fora, na których można wymienić się doświadczeniami lub zasięgnąć porady innych użytkowników, na pewno pomogą w obsłudze tego oprogramowania.

joomla cms

System Joomla pozwala na tworzenie bardziej rozbudowanych platform, ale trzeba pamiętać, że jednak niezbędne są dużo bardziej zaawansowane umiejętności.  Aby nasza strona była niepowtarzalna i spełniała wszystkie nasze oczekiwania, dotyczące wyglądu czy funkcjonalności, powinniśmy powierzyć to firmie, która zajmuje się profesjonalnie projektowaniem stron www i wykorzysta potencjał systemu Joomla do naszych potrzeb. W przeciwnym wypadku efekt jaki uzyskamy może okazać się słaby, a tym samym zamiast pozyskiwać klientów przez stronę www, będziemy ich do siebie zniechęcać.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

15 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178