Certyfikat SSL

Certyfikat SSL podnosi wiarygodność strony internetowej. Dzięki niemu użytkownik może być pewny, że dane, które wpisuje, pozostaną poufne.


Protokół sieciowy SSL jest narzędziem służącym do bezpiecznej wymiany danych przez Internet. Jest skuteczny i prosty w obsłudze, dzięki znalazł powszechne zastosowanie w serwisach, na których użytkownicy podają swoje dane. Certyfikat SSL potwierdza wiarygodność domeny. Korzystając ze strony z takim certyfikatem, internauta może mieć pewność, że połączenie będzie bezpieczne, a jego dane zostaną poufne. Przy użyciu protokołu SSL mogą być szyfrowane np. strony WWW, połączenia do poczty czy serwera FTP.

certyfikat SSL

Skąd wiadomo, że strona zabezpieczona jest certyfikatem SSL?

Certyfikat SSL podnosi wiarygodność witryny internetowej. Jest również bardzo ważny z punktu widzenia użytkownika, który podając swoje dane, może być spokojny, że przesyłane informacje nie trafią w niepowołane ręce. Większe poczucie bezpieczeństwa może bezpośrednio przekładać się na wyższy stopień konwersji, np. użytkownicy z pewnością chętniej dokonają zakupu lub wypełnią formularz kontaktowy na uwierzytelnionej stronie. Strona, która posiada certyfikat SSL, ma odpowiednio oznaczony protokół na pasku adresu w przeglądarce. W przypadku certyfikowanych witryn adres będzie zaczynał się od https://, a obok adresu zobaczymy ikonkę kłódki, natomiast w przypadku witryn bez certyfikatu – http://. Jeżeli w przeglądarce pojawi się zielony pasek adresu, również możemy mieć pewność, że strona jest bezpieczna. Taki pasek oznacza najwyższy stopień bezpieczeństwa. Aby nabyć certyfikat SSL, trzeba spełnić trzy podstawowe warunki: pod wybraną domeną musi znajdować się gotowa strona www; domena musi być zarejestrowana na dane firmowe, widoczne w ogólnodostępnej bazie WHOIS; należy posiadać konto e-mail o adresie „admin@szyfrowana_domena.pl” - na ten adres wpłynie prośba o potwierdzenie zamówienia. Koszt certyfikatu zaczyna się w okolicy 100zł za rok.

bezpieczne transakcje internetowe SSL

Certyfikat SSL – jak to działa?

Certyfikat SSL umożliwia przeglądarce i serwerowi nawiązanie bezpiecznego połączenia szyfrowanego (w odróżnieniu od stron bez SSL, gdzie przesył danych odbywa się otwartym tekstem, który dosyć łatwo może zostać przechwycony). Kiedy przeglądarka nawiązuje kontakt z witryną zabezpieczoną protokołem SSL, następuje ustalenie algorytmów i kluczy szyfrujących. Są one stosowane przy przekazywaniu danych między przeglądarką a serwerem. Sam proces odbywa się w tle i nie przerywa pracy użytkownika. Inaczej jest w przypadku stron bez certyfikatu. Jeżeli internauta będzie próbował wprowadzić swoje dane na takiej stronie, to mechanizmy zabezpieczające wbudowane w przeglądarkę, wyświetlą ostrzeżenie, że witryna nie jest zaufana, a wprowadzane informacje mogą dostać się w niepowołane ręce. Warto również wspomnieć o tym, że wyszukiwarka google daży większym zaufaniem zabezpieczone strony, co może przełożyć się nieco na lepsze pozycje naszej strony w wynikach wyszukiwania.

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

16 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

900 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 900 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178