Czy formularz kontaktowy jest niezbędny na stronie?

Formularz kontaktowy jest bardzo ważnym narzędziem. Korzystaj z formularza, umożliwiając potencjalnym klientom szybki i bezproblemowy kontakt.

Czy formularz kontaktowy jest naprawdę niezbędny na stronie?

Być może zastanawiasz się, czy formularz kontaktowy jest rzeczywiście niezbędnym elementem Twojej strony internetowej, skoro w zakładce „Kontakt” umieściłeś adres mailowy, numer telefonu, a dla wszystkich ceniących sobie kontakt bezpośredni – szczegółową mapkę dojazdu. Uwierz, internauci, którzy są przecież potencjalnymi klientami, bywają bardzo różni, dlatego warto udostępniać im różne kanały komunikacji.

formularz kontaktowy na stronie www

Prosta forma komunikacji

Formularz jest narzędziem, który umożliwia naprawdę szybką i łatwą komunikację. Dlaczego podanie na stronie numeru telefonu i maila może okazać się niewystarczające? Kontakt telefoniczny możliwy jest najczęściej w godzinach otwarcia firmy, co już jest ograniczeniem. Poza tym niektórzy wolą unikać zasięgania informacji tą drogą, m.in.  z obawy, że podczas rozmowy będą namawiani do kupna produktu lub usługi, o który chcą zapytać.

Kontakt mailowy też ma pewne wady. Załóżmy, że nasz potencjalny klient nie ma zainstalowanego programu pocztowego. Musi zatem przekopiować adres i zalogować się na swoją pocztę. Niby nic takiego, ale użytkownik wychodzi z naszej strony i nie mamy gwarancji, że na nią wróci. Formularz kontaktowy upraszcza całą procedurę kontaktu – wystarczy jedno kliknięcie, by wysłać wiadomość.

Formularz kontaktowy ma jeszcze jedną, bardzo dużą zaletę – zachęca do kontaktu także niezdecydowanych lub początkowo niezainteresowanych konsumentów i tych użytkowników, którzy np. trafili na stronę przypadkowo.

Czego lepiej unikać, konstruując formularz kontaktowy?

Wiesz już, dlaczego lepiej korzystać z narzędzia, jakim jest formularz kontaktowy. A jakie cechy ma dobry formularz? Przede wszystkim powinien być przyjazny dla użytkowników i intuicyjny. Najlepiej, by był zorientowany pionowo, tak by kolejne pola były jedno pod drugim. Warto również zadbać o to, by był łatwy do znalezienia na stronie.

Nie wymagajmy od osoby, która wypełnia formularz, podawania wielu informacji – im krótszy formularz, tym lepiej. Dla wielu internautów czynnikiem zniechęcającym jest konieczność podawania numeru telefonu. Statystyki wskazują, że przeszkodą w skontaktowaniu się przez formularz może być także kod CAPTCHA – co prawda ogranicza on spam, ale użytkownik, który nie jest w stanie po raz kolejny odczytać kodu, może po prostu zrezygnować z wysłania wiadomości.

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178