Dobry tekst na stronie internetowej, czyli jaki?

Przeczytaj, jak stworzyć atrakcyjny tekst na stronę internetową, który przyciągnie uwagę czytelników.

Strony internetowe są obecnie jednym z podstawowych narzędzi służących do komunikacji z klientem, dlatego warto, by nasza witryna była atrakcyjna i dopracowana z należytą starannością. Dzisiaj skupimy się na elemencie z pozoru niewymagającym głębszej analizy, a mianowicie na tekście. Okazuje się, że stworzenie dobrego tekstu nie zawsze jest oczywiste. Jak więc powinien wyglądać dobry tekst na stronie www? O czym należy pamiętać, a czego unikać?

Czytelność i przejrzystość tekstu

Oczywistym jest, że na stronie www powinny znaleźć się wszystkie ważne informacje na temat prowadzonej działalności, oferowanych usług czy towarów, a tekst powinien być atrakcyjny. Atrakcyjny, czyli jaki? Przecież każdy z nas ma inny gust. Owszem, jednak trzymając się pewnych wskazówek, można skonstruować tekst, który będzie potrafił zainteresować i przyciągnąć uwagę Internautów, czyli potencjalnych klientów.

dobry tekst na stronie www

Długość tekstu

Tekst na stronie nie powinien być zbyt obszerny – szukanie informacji w Internecie nie sprzyja zagłębianiu się w długie elaboraty. Bywa wręcz, że długa treść odstrasza czytelników. Z drugiej strony nie powinniśmy również umieszczać zbyt lakonicznych opisów. Jak to często bywa, należy znaleźć złoty środek. Przed przystąpieniem do tworzenia tekstu postawmy sobie pytania: Czy chciałabym/chciałbym czytać tak długi tekst? Czego sam/a chciałbym lub chciałabym dowiedzieć się ze strony internetowej? Na co zwracam uwagę, szukając informacji w Internecie? Warto również stworzyć ramowy plan, który znacznie ułatwia proces przetworzenia myśli na tekst pisany.

Nagłówki i wytłuszczenie tekstu

Zasada jest prosta – lepszych kilka krótszych akapitów niż długi, jednolity tekst. Akapity oddzielajmy nagłówkami. Dzięki temu czytelnik będzie mógł znaleźć interesujące go informacje bez przedzierania się przez całą treść (zakładając, że w ogóle chciałoby mu się szukać interesującego fragmentu w morzu słów). Warto również wytłuszczać ważne zdania – to naturalne, że najpierw tekst skanujemy, czyli przeskakujemy wzrokiem po nagłówkach i fragmentach, które się wizualnie wyróżniają.

Poprawność językowa

Poprawność językowa, m.in. ortograficzna i interpunkcyjna, to podstawa! Tekst z błędami wygląda nieprofesjonalnie i nie budzi zaufania. Jeżeli nie jesteśmy czegoś pewni, lepiej sprawdzić w słowniku (obecnie z łatwością można znaleźć słowniki online oraz strony z poradami językowymi). Poprawności językowej sprzyja operowanie krótszymi zdaniami, które z resztą są bardziej zrozumiałe dla odbiorców. Pisząc długie, wielokrotnie złożone, zdania łatwiej zgubić sens, co nie wpływa dobrze na czytelność tekstu. Unikajmy powtórzeń – polszczyzna jest naprawdę bogata, a synonimy bez problemu znajdziemy w słownikach online. Przed opublikowaniem tekstu przeczytajmy go dokładnie jeszcze raz. Prawdopodobnie okaże się, że są w nim jakieś literówki, a niektóre zdania trzeba przeformułować, by były zrozumiałe.

 

 

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178