Dlaczego warto analizować ruch na stronie www?

Programów do analizy ruchu na stronie internetowej jest całkiem sporo, ale już najbardziej popularny Google Analytics, daje naprawdę bardzo dużo możliwości i informacji.

Wielu przedsiębiorców wciąż jednak nie korzysta z tego rodzaju programów, mimo że implementacja tak zwanego kodu śledzenia trwa bardzo krótko i jest wyjątkowo łatwa. Jakie korzyści dają programy do analizowania ruchu na stronie internetowej? Postaramy się to pokrótce wyjaśnić.

analiza ruchu na stronie www

Ludzie wchodzą na naszą stronę różnymi kanałami, jedni klikają w link zamieszczony w mediach społecznościowych, inni znajdą nas w Google, a ktoś jeszcze wpisze nasz adres bezpośrednio w przeglądarce. Dziesiątki innych użytkowników znajdą link do naszej strony wśród naszych partnerów czy w artykułach sponsorowanych. Dzięki programom analitycznym możemy dokładnie sprawdzić skąd przyszli do nas użytkownicy, czy są oni nowi czy powracający. To pierwsza, najbardziej podstawowa funkcja. Używając jej możemy sprawdzić, który z kanałów (pozycjonowanie, AdWords czy może social media?) daje najlepsze efekty i gdzie warto w przyszłości zainwestować więcej środków. Jednak samo wejście na stronę www nie oznacza, że ktoś kupi nasz produkt lub wyśle formularz kontaktowy. Może okazać się, że mimo dużego ruchu, wciąż niewielu użytkowników decyduje się na dokonanie konwersji. Tutaj znów z pomocą przychodzą programy analityczne, dzięki nim możemy w łatwy sposób sprawdzić, w którym miejscu odwiedzający stronę zamykają kartę. Bardziej rozwinięte programy, jak np. Yandex Metrica tworzą heatmapy, pokazujące, gdzie dany użytkownik najeżdżał myszką na danej podstronie. Po uzyskaniu takich danych kończy się rola programów analitycznych, a zaczyna się nasza praca. Na podstawie zebranych informacji musimy ustalić co możemy zmienić, żeby procent osób dokonujących zakupu wzrósł.

Ogólnie, programy analityczne dają nam do ręki narzędzia, z których możemy korzystać w różny sposób. Jeśli się solidnie zaangażujemy się w analitykę i wyciągniemy właściwe wnioski, to możemy naprawdę mocno poprawić skuteczność strony lub sklepu internetowego. Jednak sam program nie będzie cudownym remedium, potrzebne są jeszcze właściwe wnioski, wyciągnięte z dostarczonych przez niego danych.

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178