Jakie zagrożenia czekają na przedsiębiorców w sieci?

Zagrożenia w sieci są nieuniknione, ale zawczasu warto przygotować się na ataki ze strony hakerów czy próby przejęcia kont w mediach społecznościowych.

Firmy aktywne w Internecie zwykle posiadają nie tylko własną stronę internetową, ale również konta w najpopularniejszych portalach społecznościowych. Każde miejsce, w którym jest obecna nasza firma to oczywiście duża szansa na zaistnienie i dotarcie do klienta. Jednak wejście na różne portale społecznościowe, a także posiadanie strony www, wiąże się również z pewnym ryzykiem. Do każdego z tych miejsc trafiają niestety osoby, które mają swoje interesy, osiągane kosztem różnych przedsiębiorstw i osób prywatnych.

zagrozenia w sieci

Próby włamań na strony internetowe są przeprowadzane cały czas, masowo. Dokonują tego najczęściej boty, które prędzej lub później trafią na naszą stronę. Skoro i tak trafią, czy oznacza to, że nic nie możemy zrobić? Oczywiście, że nie. To od naszych zabezpieczeń będzie zależało, czy włamanie się powiedzie, czy strona pozostanie nienaruszona. Większość ataków jest nieudana, ale raz na jakiś czas botom czy też hakerom udaje się przebić przez postawione zapory. Wtedy pojawia się problem – jeśli mamy backup (pisaliśmy o tym TUTAJ), to postawimy stronę na nogi dość szybko. Ale później zostaje jeszcze czyszczenie zainfekowanych podstron, usuwanie dodanych treści. Kilka chwil działań bota oznacza dla nas przerwę w działaniu strony lub sklepu internetowego, a jednocześnie sprawia, że mamy przed sobą wiele godzin żmudnej pracy.

Na wstępie nie przez przypadek wspomnieliśmy o mediach społecznościowych – tam również czekają na nas spore zagrożenia. Co chwila słychać o przejętych kontach na Instagramie, prywatnych i firmowych. Najczęściej zmieniany jest adres mailowy, pod które podpięte zostało konto, a także usuwana i zmieniana jest treść na samym profilu. Pomóc powinno tak zwane uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które jest skutecznym sposobem na uniknięcie ataków. Można włączyć je w ustawieniach konta, w aplikacji Instagrama. Sporo ataków można zauważyć również na Facebooku. Tutaj często wynika to z błędów samych użytkowników, którzy klikają w zainfekowane linki. Efekty takich działań odbiją się nie tylko na naszych kontach prywatnych, ale może również wirus może zaatakować fanpage’a. Dlatego, jeśli mamy pod swoje konto podpięte firmowy fanpage, to bądźmy jeszcze bardziej uważni niż na co dzień. Nie klikajmy w linki z nieznanych źródeł i nie dawajmy nieznanym aplikacjom dostępów do naszych kont.

Jak widać, ataki czekają na użytkowników prywatnych i przedsiębiorców tak naprawdę na każdym kroku. Jedynymi rzeczami, która może nas przed nimi uchronić jest nasza rozwaga i umiejętność przewidywania. Po prostu, warto się zabezpieczać przed faktem. Bo później może skończyć się jak w znanym przysłowiu, o Polaku mądrym po szkodzie. Warto być mądrym przed.

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178