Pamiętaj o UX na swojej stronie!

Opowiadamy czym jest UX Design i dlaczego jest taki istotny przy tworzeniu, a także późniejszej optymalizacji stron internetowych.

UX design (User Experience Design), to pojęcie tłumaczone dosłownie jako „doświadczenie użytkownika”. Pewnie w tym momencie ten termin jeszcze nie jest do końca jasny, jednak mamy nadzieję, że po lekturze poniższego tekstu się to zmieni. Mimo wszystko najważniejsze nie powinno być samo wyjaśnienie terminu, bo to doskonale może zrobić nawet popularna Wikipedia. Ważne jest zrozumienie, jak istotne jest dbanie o UX na stronach internetowych.

ux na stronie www

Wiele osób, tworząc stronę internetową (lub określając, co ma się na niej znaleźć) myśli głównie przez pryzmat własnych upodobań i odczuć. Czasami jest to bardzo dobre wyjście, jednak nie zawsze – często upodobania nasze i naszej grupy docelowej kompletnie się rozmijają. Profesjonalni UX designerzy potrafią abstrahować od swoich przekonań, by stworzyć serwis idealnie trafiający do grupy docelowej. UX Design, w przypadku tworzenia stron www, bo na tej tematyce się skupiamy, polega na tym, żeby stworzyć witrynę spełniającą swoje zadania. Czyli, jeśli chcemy sprzedawać nawóz, to powinniśmy trafić do rolników, pokazać im zalety produktu, maksymalnie usprawnić dokonanie zamówienia i poruszanie się po stronie. Nie zawsze jest tak, że to, co podoba się biznesmenowi z dużego miasta, trafi równie dobrze do rolnika z niewielkiej wsi. Trzeba umieć wyczuć, które rozwiązania dają najlepszy efekt w konkretnym przypadku.

UX Design nie jest czymś, co można zamknąć w schematach, powtarzalnych i łatwych do skopiowania przy kolejnych witrynach. Zawsze należy przeprowadzić dokładną analizę zachowań konkretnej grupy docelowej, a później do nich dopasować treść na witrynie, rozmieszczenie przycisków, kolorystykę i setki innych czynników. Najlepiej skutki takich rozwiązań widać w ogromnej skali – Google testował jakiś czas temu kolorystykę linków reklamowych. Po sprawdzeniu licznych odcieni, często różniących się od siebie minimalnie, wybrano jeden kolor. Później Google szacowało, że na tym rozwiązaniu zyskali kilkaset milionów dolarów w skali roku. Tak właśnie działa UX – wiele z pozoru nieznaczących szczegółów, może w efekcie przenieść się na spory zysk.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178