Backup – nigdy o nim nie zapominaj!

Backup, czyli inaczej kopia zapasowa – często w natłoku wielu innych spraw zapominamy o zabezpieczeniu naszych danych. I nie chodzi tu wyłącznie o zabezpieczenie strony internetowej, ale również wszystkich ważnych dla nas plików.

Każda rzecz, która ma dla nas znaczenie, powinna mieć swój backup, na osobnym dysku, płycie DVD czy też na jakimkolwiek innym nośniku. Nigdy nie możemy być do końca pewni, że nasze urządzenie jest w pełni bezpieczne i nienarażone na ataki.

Zagrożenie może przyjść w najmniej spodziewanym momencie, zabezpiecz się przed nim

Nie ma haseł nie do złamania, nie ma osób, które pracują w taki sposób, że są w 100 procentach odporne na działania hakerów. Dlatego pomyślmy zanim stanie się tragedia i nasze dane wyparują. Słynne przysłowie mówi, że Polak mądry po szkodzie. Jest to niestety prawdą, jednak w przypadku backupów nie warto czekać na drastyczny sygnał. Lepiej uniknąć szkody, niż później musieć wyciągać z niej wnioski. Pamiętajmy, że backup nie jest rzeczą, którą robimy raz i mamy święty spokój – przy każdej zmianie dokonywanej na stronie, powinniśmy uaktualniać kopię zapasową, aby później móc przywrócić witrynę w dokładnie takiej formie, jak przed awarią, włamaniem czy jakimkolwiek innym niepożądanym działaniem.

backup danych

Pamiętajmy o backupach również w domu

Backup jest przydatny nie tylko w przedsiębiorstwach, ale również w każdym domu. Wszystkie zdjęcia czy filmy powinny być zapisywane przynajmniej w dwóch miejscach. Dzięki temu unikniemy strat, bo przecież nikt nie chciałby bezpowrotnie stracić zdjęć ze wszystkich wyjazdów z dzieckiem, czy wspólnych wycieczek z ukochanym lub ukochaną. Wystarczy jedno nieprzemyślane kliknięcie, abyśmy ściągnęli na swoje urządzenie niebezpiecznego wirusa, który zniszczy bądź zaszyfruje część naszych plików. Jeśli zrobicie backup, to najważniejsze pamiątki nie przepadną. Wystarczy dysk zewnętrzny, płyta, a nawet chmura (np. Dysk Google, iCloud), żeby nasze dane były bardziej bezpieczne.

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178