Czy fanpage może zastąpić stronę internetową?

Zastanawiasz się w jaki sposób zaistnieć ze swoją firmą w internecie? Myślałeś o stronie internetowej, a może jednak wystarczy sam profil na facebook'u? Polecamy lekturę naszego krótkiego poradnika, bo można popełnić tutaj błąd przy podejmowaniu decyzji.

Tytułowe pytanie wielu osobom może wydawać się dość dziwne – no bo co ma jedno do drugiego? Media społecznościowe wykorzystuje się przecież do zupełnie innych celów, niż stronę www. Nie do końca. Dziś wiele młodych firm w ogóle nie posiada strony internetowej. Albo inaczej, posiadają witrynę, która przekierowuje do fanpage’a. Widać to zwłaszcza na przykładzie nowopowstałych restauracji i food trucków. Czy takie działanie ma sens? Czy jest szansa, że kiedyś fanpage na Facebooku będzie można traktować równorzędnie ze stroną www?

social media facebook

Naszym zdaniem nigdy tak się nie stanie. Powód jest prosty – fanpage zawsze będzie narażony na widzimisię Facebooka. Nigdy nie będzie całkowicie nasz. Wystarczy jedno nieopatrzne działanie, błąd FB czy zmasowana akcja zainspirowana przez konkurencję (np. poprzez zgłaszanie do moderacji naszego konta przez dziesiątki osób), by nasz fanpage przepadł na dobre. A wtedy odwoływanie się do „fejsa” jest prawdziwą drogą przez mękę. Pozbawiając się strony internetowej, możemy w jednej chwili stracić główny kanał kontaktu z Klientem. Tutaj raz jeszcze wrócimy do przykładu restauracji. Jeśli ktoś próbował znaleźć dobrą knajpę poprzez telefon, dobrze wie, że na Facebooku nie zawsze wyświetla się zakładka menu. Wiele osób od razu zrezygnuje nie wiedząc czy ma się przygotować na wydatek 100 czy 350 złotych za parę. Przy dobrze zrobionej stronie to nam nie grozi – użytkownikowi zawsze będzie się wyświetlać to, co chcemy.

Kolejną kwestią jest możliwość edycji, tutaj wciąż Facebook daje swoim użytkownikom stosunkowo mało funkcji. Własna strona jest jak plastelina – możemy z niej lepić wszystko, co tylko nam się spodoba i nikt nam nie będzie w tym przeszkadzał (o ile oczywiście nie łamiemy prawa). Mamy też znacznie szersze możliwości analityczne, możemy sobie zainstalować na stronie przeróżne kody śledzenia i zbierać niesamowicie szerokie dane na temat użytkowników. Facebook oczywiście również daje dostęp do szczegółowych statystyk, jednak są one zawsze przedstawiane w sposób najbardziej odpowiadający samemu FB. Co więcej, strona internetowa daje nam ogromne możliwości pozycjonowania na wiele fraz, fanpage jest tutaj daleko, daleko w tyle.

Podsumowując, na ten moment Facebook jest doskonałym narzędziem reklamowym, jednak nie może zastąpić strony internetowej. Dlatego, jeśli macie choć trochę wolnych środków, zainwestujcie je w stworzenie nawet najprostszej strony www. Będzie ona Waszą wizytówką. Słowo „Waszą” jest tutaj kluczowe – tej wizytówki nikt Wam nie usunie bez powodu.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178