Czas definitywnie skończyć z Flashem na Twojej stronie

Opowiadamy dlaczego powinno się zrezygnować z wykorzystywania technologii Adobe Flash na stronach internetowych. Jeśli na swojej stronie masz jeszcze elementy w tej technologii, zachęcamy do lektury naszego poradnika.

Jeszcze kilka (a nawet kilkanaście) lat temu większość stron internetowych korzystała z technologii flashowej i nie było w tym nic dziwnego – Adobe Flash działał dość dobrze i wyglądał atrakcyjnie. Teraz to się zmieniło, technologia stała się przestarzała, mało wydajna i niestety coraz bardziej niebezpieczna dla naszych komputerów. Dlatego, jeśli jeszcze macie na swojej stronie internetowej elementy działające w technologii Flash, to właśnie dzwoni ostatni dzwonek, wzywający do zmiany.

flash na stronie internetowej

Początki Flasha to rok 1996 – technologia przetrwała, oczywiście wielokrotnie aktualizowana, 20 lat, ale wydaje się, że „oczko”, czyli 21-lecie, nie będzie już takie szczęśliwe. Wciąż wiele stron używa Flasha, więc miną lata zanim ta technologia całkowicie zniknie z Internetu. Jednak im dłużej będziesz zwlekać z modyfikacją swojej witryny, tym więcej możesz stracić. Już teraz tracisz bardzo dużo – jeśli używasz Flasha, to odpal swoją stronę na telefonie komórkowym lub aplikacji w telewizorze. Coś się nie zgadza? No właśnie, w tych urządzeniach Flash nie jest obsługiwany, a już niedługo podobnie będzie na komputerach. Na razie wtyczka jest blokowana stopniowo, choć przestała być wspierana przez wszystkie największe przeglądarki. To ostateczny znak, że trzeba porzucić Flasha tak szybko, jak tylko się da.

No dobrze, wiemy, że lepiej zamienić technologię Adobe Flash, ale dlaczego i jakie są dla niej alternatywy? Powodów jest wiele, od spowalniania działania przeglądarki, przez narażanie użytkownika na ataki z zewnątrz, po niefunkcjonalność (strona, która używa Flasha jest po prostu przestarzała). Można byłoby wymieniać znacznie dłużej, ale główny argument jest taki, że przez Flasha nie każdy widzi Twoją stronę. Przecież nie po to tworzyłeś serwis, sklep online czy bloga, żeby część użytkowników nie mogła w pełni z nich korzystać? Ok, a alternatywy? Najważniejsza z nich to technologia HTML 5 i to na niej powinno opierać się nowoczesne strony www. Im szybciej to zrobisz, tym więcej zyskasz. Bądź mniej stracisz.
 

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178