Jak skutecznie promować sklep internetowy?

Jeśli posiadasz dobrze wykonany sklep internetowy, to czas pomyśleć o jego dobrej promocji, aby zwiększyć swoją sprzedaż. W kolejnej części naszego poradnika opisujemy kilka sposobów, w tym również bezpłatnych.

W poprzednim tekście Jak zbudować skuteczny sklep internetowy? opisaliśmy proces tworzenia sklepu online, przyjaznego dla użytkownika i wyszukiwarek. Jednak nawet najlepiej przygotowany sklep nie będzie właściwie spełniał swojej funkcji, jeśli nie będzie dobrze promowany. Pisaliśmy już odrobinę o pracach pozycjonerskich, ale SEO nie jest jedyną metodą, przy pomocy której należy promować swój sklep internetowy.

promowanie sklepu internetowego

Daj się poznać swoim potencjalnym Klientom!

Masz dobrą ofertę, solidnie wykonany sklep, ale pamiętaj o tym, że musisz jeszcze pokazać się swoim potencjalnym Klientom. Internet daje ku temu ogromne możliwości - zarówno firmom posiadającym duże budżety, jak i przedsiębiorstwom szukającym tańszych sposobów na promocję swoich produktów. Jednym z najtańszych, aczkolwiek czasochłonnych sposobów jest aktywność na forach dyskusyjnych. Wcale nie piszemy tu o marketingu szeptanym, ale o zwykłym uczestniczeniu w dyskusji. Na wielu branżowych forach marki piszą „przy otwartej przyłbicy”, nie chowając się za fałszywymi kontami. Jeżeli ich udział w dyskusji nie jest nachalny, opiera się na doradzaniu, pomaganiu przy dokonaniu wyboru, to użytkownicy nie reagują negatywnie. Środki pieniężne, które należy włożyć w taki rodzaj promocje są zerowe, jednak potrzeba dużo czasu, aby zdobyć zaufanie stałych bywalców for dyskusyjnych.

Drugim miejscem, w którym na pewno znajdziesz swoich Klientów, są media społecznościowe. Tutaj każdy indywidualnie powinien dobierać kanały komunikacji, jednak w skrócie można podzielić portale społecznościowe na trzy typy – bardziej żeńskie, bardziej męskie i dla wszystkich. Do portali, w których przeważają kobiety, należą Instagram oraz Pinterest, mężczyzn łatwiej odnaleźć na Google+ oraz Twitterze, a wszystkich (i to dosłownie – nawet ludzi po 60. roku życia) znajdziemy na Facebooku i YouTube. W zależności od Twojej grupy docelowej możesz być dostępny na kilku z tych portali, wybrać jeden, najskuteczniejszy lub też być wszędzie. To ostatnie raczej nie jest zalecane, chyba że mamy dużo świetnych pomysłów, a także spory zespół kreatywnych ludzi. Najlepiej wybrać dwa-trzy kanały komunikacji i tam intensywnie się promować.

Obie opisane przez nas metody są dostępne dla każdego, nie potrzeba niebotycznych budżetów, żeby promować swój sklep internetowy w taki sposób. Jeśli masz więcej środków to powinieneś pomyśleć o kampaniach Google AdWords lub Facebook Ads. Jednak nawet przy niewielkich nakładach, tylko przy rzetelnej, regularnej pracy, można osiągnąć zadowalające efekty.

 

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178