Dlaczego warto posiadać responsywną stronę www?

W artykule opisujemy co to jest strona reponsywna i dlaczego jest tak istotna do uzyskiwania lepszych wyników.

responsywne strony www

Przejdź na mobilną stronę mocy!

To już ostatnia chwila na stworzenie responsywnej strony www

Responsywna strona jest stworzona w taki sposób, żeby dopasowywać się do urządzenia, na którym zostaje wyświetlona. Niezależnie od tego czy otworzymy konkretną witrynę na telefonie, telewizorze, tablecie czy komputerze, ona i tak będzie wygodna w użytkowaniu i czytelna. W dzisiejszych czasach posiadanie responsywnej strony www nie jest fanaberią, to czysta konieczność, ponieważ coraz więcej użytkowników Internetu przenosi swoją aktywność na urządzenia mobilne. Witryny przystosowane jedynie do komputerów na innych urządzeniach stają się po prostu nieczytelne i potencjalni klienci szybko z nich uciekną. Jeśli mamy szczęście (lub wyjątkowo atrakcyjną ofertę) to część osób wróci na naszą stronę po zmianie urządzenia. Jednak w większości przypadków stracimy szansę na przeprowadzenie transakcji lub otrzymanie zapytania.

Responsywna strona? Google przekona Was do tego rozwiązania

Jeżeli mimo wszelkich argumentów dalej wahacie się czy należy dostosować Waszą witrynę do urządzeń mobilnych, to Google zamierza dać jeszcze jeden, wyjątkowo mocny argument. W maju 2016 zostanie wprowadzony tak zwany Mobilegeddon II, czyli zmiana algorytmów wyszukiwarki, która ma na celu promowanie stron dostosowanych do smartfonów. Jak mocno stracą witryny, nie będące responsywne? Okaże się zapewne dopiero w maju, ale już teraz wiemy jedno - drugi Mobilegeddon może być bardziej dotkliwy niż ten pierwszy, wokół którego więcej było szumu, niż realnych zmian. Teraz ma być inaczej i straty pozycji w Google dla stron niedostosowanych do urządzeń mobilnych powinny być bardziej wyraźne. Po pierwsze Google rzadko z wyprzedzeniem zapowiada wprowadzane zmiany (są ich setki, a może nawet tysiące rocznie), a po drugie mobile coraz szybciej dogania desktop i trzeba przekonać właścicieli stron do przeprowadzania zmian w swoich witrynach.

Dostosowanie do urządzeń mobilnych - jak to działa?

Responsywna witryna automatycznie rozpoznaje urządzenie, na którym została wyświetlona i dostosowuje się do jego rozdzielczości. Zmianom ulegają wszystkie elementy witryny, czyli zdjęcia, logotypy, układ, a także rozmieszczenie tekstu. Chodzi o to, żeby każdy użytkownik mógł przeglądać stronę bez dodatkowych czynności - obracania ekranu czy przybliżania tekstu. Ułatwi to poruszanie się po witrynie i zwiększy skuteczność strony, a dzięki temu możemy poprawić sprzedaż naszych produktów lub usług. Dzięki wygodnemu przeglądaniu witryny na smartfonach możemy wykorzystać tak zwane “mikromomenty”, czyli chwile, w których klient ma nagłą potrzebę (np. zepsute auto - szukamy mechanika). Wtedy firmy posiadające stronę responsywną mają przewagę nad pozostałymi.

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178