Jak (i po co) przenieść domenę do innego operatora?

Transfer domeny, czyli przeniesienie jej do nowego operatora, może być korzystny finansowo. Jak przenieść domenę i czy jest to skomplikowane?

zmiana operatora domeny

Wybór właściwej nazwy domeny i jej rozszerzenia jest jednym z ważniejszych elementów, który może przyczynić się do sukcesu (lub porażki) firmy. Optymalnie, jeśli w adresie strony internetowej pojawia się nazwa marki, a przynajmniej koresponduje w nią w jakiś sposób lub zawiera właściwe słowa kluczowe. Warto pamiętać, że nazwa strony powinna być zwięzła i prosta do zapamiętania, a tworząc ją, lepiej unikać myślników i znaków specjalnych. Najpopularniejszym rozszerzeniem w Polsce jest .pl, ale stosuje się również inne, np. .net, .com .eu czy .org. Przyjazna dla użytkowników i oddająca charakter marki nazwa domeny to jednak nie wszystko. Trzeba jeszcze wybrać operatora domeny. Czy można go zmienić? W jakich sytuacjach warto przemyśleć taki ruch i jak dokonać transferu?

Transfer domeny – kiedy warto?

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się sprzedażą domen. Jednym z głównych aspektów, jakie brane są pod uwagę przy wyborze operatora, są oczywiście finanse. A operatorzy kuszą cenami. W promocji można kupić domenę już od kilku do kilkudziesięciu złotych na rok. Oczywiście, odnowienie na kolejny rok kosztuje już więcej.  Przed wyborem operatora warto sprawdzić, co dokładnie dostajemy w cenie, jakie są możliwe rozszerzenia strony, jak wygląda kwestia przedłużenia umowy i jakie są zasady transferu domeny (w większości przypadków transfer jest bezpłatny, chociaż nie jest to regułą). Właściciele stron internetowych najczęściej decydują się na zmianę operatora właśnie z powodów finansowych, ale nie tylko. W grę mogą wchodzić także inne czynniki, np. mało funkcjonalny panel administracyjny, brak odpowiedniego wsparcia technicznego czy chęć przeniesienia domeny do operatora, u którego wykupiony jest hosting.

transfer domeny

Jak przenieść domenę do innego operatora?

Do przeniesienia domeny potrzebny jest kod AuthInfo, który należy uzyskać od obecnego operatora, składając odpowiedni wniosek. Każdy operator ma obowiązek udostępnić taki kod autoryzujący na życzenie klienta. Następny krok to przekazanie kodu nowemu operatorowi i zalogowanie się do nowego panelu klienta (przy rejestracji należy podać te same dane co przy rejestracji u poprzedniego operatora). Przeniesienie domeny jest bezpieczne, a sam proces nie jest długi (może trwać do kilku dni w przypadku domen globalnych, domeny z rozszerzeniem .pl przenoszone są od razu). Co ważne, w trakcie transferu strona cały czas dostępna jest dla odwiedzających.

 

profesjonalne strony internetowe w Warszawie

18 lat doświadczenia

 
Projektowaniem stron internetowych zajmujemy się od 2004 roku. Praca jest naszą pasją, dlatego nieustannie się rozwijamy, aby spełniać oczekiwania Klientów. Zaufaj naszemu doświadczeniu i powiedz co możemy dla Ciebie zrobić.
Strony www dla firm

1200 stron www

 
Wykonaliśmy ponad 1200 projektów dla kilkuset Klientów z Warszawy, a także z innych miast Polski i Europy. Są to tanie strony internetowe oraz profesjonalne strony www i sklepy internetowe. Zobacz wybrane realizacje i skorzystaj z naszej oferty.
skuteczna strona internetowa

12 miesięcy gwarancji

 
Na każdą wykonaną przez nas stronę internetową udzielamy 12 miesięcznej gwarancji, aby każdy Klient miał pewność, że otrzymuje produkt wysokiej jakości, a w razie ewentualnych problemów może liczyć na fachową pomoc naszych specjalistów.

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Wizerunek w internecie

Szukasz profesjonalistów, którzy wykonają lub zmodernizują stronę dla Twojej firmy i odświeżą jej wizerunek w internecie?

Strony internetowe Warszawa

Spodobały Ci się nasze realizacje, a otrzymane referencje od zadowolonych Klientów utwierdziły, że współpraca z nami to dobry wybór?

Tanie strony internetowe

Chcesz mieć profesjonalną stronę www, opiekę specjalistów i to wszystko w atrakcyjnej cenie?

Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to zadzwoń teraz:

T: 509 578 178